İşe Yaramayan İcatlar

(Kullanıcılarımızın isteği üzerine eklenmiştir.)Eğri namlulu makineli tüfek
1953 - Köşenin öbür tarafındaki düşmanı vurmak için tasarlananbu tüfek ilk denemeden sonra çöpe gitti. Yaralı sayısı hakkında bilgi yok


Kapkaç caydırıcı çanta
1963 - Sokakta biri çantanızı kaptığında çantaya bağlı zincire asılıyorsunuz ve çantanın dibi açılarak içindeki herşeyi yere saçıyor. Mucidi John H T Rinfret hırsızın geri dönüp saçılanları toplamayacağını varsaymıştı. Maalesef dönmüşler!Bebek kafesi
1937 - Büyük şehirde bahçesiz bloklarda yaşayanların bebekleri için geliştirilen tüyler ürpertici bir ürün . İşlek bir caddenin onlarca metre üstündebebeğine hava aldırmayı kim istemez ki!
Motorlu sörf tahtası
1948 - Holywood’lu mucit Joe Gilpin, ne yöne gittiği belli olmayan motorlu sört tahtasını denerken görülüyor. Prototipi sık sık devrilse de icat olarak ufuk açıcı olduğu kesin
Yağmur işlemez sigara ağızlığı
1954 - Zeus Corp. sahibi Robert L. Stern’in fena tiryaki olduğu anlaşılıyor. Ancak tüm denemelerine karşın şemsiyeli sigara ağızlığı bir işe yaramamış.
Işıklı otomobil lastiği
1961 - Yarı şeffaf ince bir dış lastik, içinde de ampuller! Goodyear’ın bu en eğlenceli icadı, yolda ikide bir patlayan ampullere para dayanmayacağı için rafa kalkmış.

Duş başlığı
1970 - Saçı makyajı bozulmadan duş almak isteyenkadınlar için üretilen ve “o zamanlar kaç günde bir duş alıyorlarmış acaba” sorusunu sorduran nefes daraltıcı icat.

20 sigara ağızlığı
1955 - Ne kadar pratik ve kanserojen değil mi? Bir paket sigarayı açıp yuvalarına yerleştiriyorsunuz ve tek tek yakıp içiyorsunuz. Fotoğrafta hepsini birden yakmış olarak görülen modelin akıbeti bilinmiyor .

Hızlı silah çeken robot
1960 - İlk ‘katil robot’ yaratma girişimlerinden. Elbette mekanize mankenin hedefi izlediği filan yok. Deneylerden birinde mankenin eline gerçek tabanca monte edildiğini de belirtelim.


Telefon açan robot
1964 - Viyanalı mucit Claus Scholz’un telefon açan robotu maalesef konuşamıyordu. Fotoğrafta robotu ‘telefon açmış’ halde görüyorsunuz.
Köpek ‘tutucu’
1940 - Depresif ve nefret dolu bir köpeğe sahipolmak isteyenler için bire bir.

Penulis : Bekir U ~ Sebuah blog yang menyediakan berbagai macam informasi

Artikel İşe Yaramayan İcatlar ini dipublish oleh Bekir U pada hari 16 Ekim 2012 Salı. Semoga artikel ini dapat bermanfaat.Terimakasih atas kunjungan Anda silahkan tinggalkan komentar.sudah ada 0 komentar: di postingan İşe Yaramayan İcatlar
 

0 yorum:

Yorum Gönder